جامعه کتابداران دانشگاهی ایران ISAL


منزل
تماس
 

چهارشنبه ۸ تیر ،۱۳۸٤

 

 

 


با سلام

بازم رقابت در اطلاع رسانی ، براستی ما در کجای اين رشته کوه قرار داريم.

«MSN»، نسخه جديدي از موتور جستجوگر خود را روانه بازار كرده است كه به مشتريان كمك مي‌كند تا نتايج بهتري را در مورد تجارت و سايت‌هاي اينترنتي كه معمولا همراه با نقشه و عكس‌ است از جستجوهاي خود به دست آورند.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب»، اين نخستين گام MSN براي آغاز ارائه يك موتور جستجوگر پيشرفته در همه زمينه‌هاست. MSN از پيوستن تيم‌هاي پرقدرت اينترنتي ديگر به خودش در اين راه خبر داده است.
با شروع به كار اين موتور جديد، ساكنان آمريكا نيز مي‌توانند اطلاعات محلي دقيقي از محله يا منطقه مورد سكونتشان به دست آورند.

اين موتور كه به زودي با سيستم Map Point راه‌اندازي مي‌شود، قادر خواهد بود تا چندين لايه از نتايج را بر روي يك نقشه نمايش دهد؛ از آب و هوا گرفته تا اطلاعات ترافيك و حتي عكس‌هاي بعضي مناطق كه با زاويه 45 درجه از هواپيما گرفته شده‌اند.

همچنين به علت اين‌كه يكي از مباني اساسي اين سايت، تكنولوژي استفاده از نقشه است اطلاعات با دقت بيشتري در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد. براي اين موتور فناوري‌ها و نوآوري‌هاي ديگري نير در نظر گرفته شده كه با راه‌اندازي آن، در اختيار همگان قرار خواهد گرفت.

MSN به طور متوسط ماهانه، حدود چهارصد ميليون كاربر را جذب مي‌كند كه از نظر منطقه‌اي از 41 محدوده مختلف و بيست زبان دنيا هستند. MSN بزرگ‌ترين سايت اينترنتي در ارائه خدمات اينترنتي به مشتريان و تبليغات تجاري در سطح جهان است.
خدمات هر روزه مفيد و مبتكرانه اين سايت، باعث شده كه كاربران، ساعات زيادي را در روز به اين سايت اختصاص دهند.

شركت مايكروسافت كه در سال 1975 تأسيس شد، بزرگ‌ترين شركت نرم‌افزاري جهان مي‌باشد كه سهم مهمي را در پيشرفت‌هاي مختلف در زمينه علوم كامپيوتر داشته است.
در همين حال، «گوگل» نيز از روز دوشنبه، يك نرم‌افزار مخصوص پخش تصاوير را روي سايت خود قرار داده كه مي‌توان به صورت رايگان آن را ذخيره كرد و با آن به پخش فيلم پرداخت. كاركرد اين برنامه تنها بر روي سايت گوگل است.

اين اقدام در راستاي رقابت با ديگر شركت‌ها، از جمله مايكروسافت و «ياهو» است. البته پيش از اين نيز چند نماهنگ كوچك روي سايت قابل دسترسي بود كه البته سخنگوي اين شركت از اعلام اين‌كه هم‌اكنون چند ويديو روي سايت آماده پخش است، سر باز زد.

 

 
 

مجتبی عباس نژاد

 

 
مجتبی عباس نژاد


نویسندگان
مجتبی عباس نژاد

آرشیو وبلاگ
بهمن ٩٤
بهمن ٩۳
خرداد ٩۱
آبان ٩٠
اسفند ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
آبان ۸٦
بهمن ۸٥
دی ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
آذر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳
بهمن ۸۳
دی ۸۳
آذر ۸۳
شهریور ۸۳
امرداد ۸۳

لینک دوستان
دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
پرشين وبلاگ
ليست وبلاگ هاي فارسي
قالب وبلاگ
اخبار ايران
اخبار ICT
تفريحات اينترنتي
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی
persianblog fans

شمارنده وبلاگ


خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
Persian Blog

 
[ منزل | قديما | تماس ]  
مجتبی عباس نژاد